Matthew 6:13 in Czech 13 A neuveď nás do pokušení, ale vysvoboď nás od zlého. Neboť tvé je království i moc i sláva navěky. Amen.
Other Translations King James Version (KJV) And lead us not into temptation, but deliver us from evil: For thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever. Amen.
American Standard Version (ASV) And bring us not into temptation, but deliver us from the evil `one.'
Bible in Basic English (BBE) And let us not be put to the test, but keep us safe from the Evil One.
Darby English Bible (DBY) and lead us not into temptation, but save us from evil.
World English Bible (WEB) Bring us not into temptation, but deliver us from the evil one. For yours is the Kingdom, the power, and the glory forever. Amen.'
Young's Literal Translation (YLT) `And mayest Thou not lead us to temptation, but deliver us from the evil, because Thine is the reign, and the power, and the glory -- to the ages. Amen.
Cross Reference Matthew 5:37 in Czech 37 Ať je tedy vaše slovo ‘Ano’ ano a ‘Ne’ ne. Co je nad to, je od zlého.”
Matthew 6:10 in Czech 10 Ať přijde tvé království! Ať se stane tvoje vůle jako v nebi, tak i na zemi.
Matthew 26:41 in Czech 41 Bděte a modlete se, abyste nevešli do pokušení. Duch je sice připraven, ale tělo je slabé.”
Matthew 28:20 in Czech 20 a učte je zachovávat všechno, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všechny dny až do skonání světa. Amen.
Luke 22:31 in Czech 31 Tehdy Pán řekl: “Šimone, Šimone, hle, Satan si vyžádal, aby vás tříbil jako pšenici.
John 17:15 in Czech 15 Neprosím, abys je vzal ze světa, ale abys je zachoval od toho zlého.
1 Corinthians 10:13 in Czech 13 Nezachvátilo vás jiné pokušení než lidské. Ale věrný je Bůh, který vás nenechá pokoušet nad vaše možnosti, ale způsobí se zkouškou také východisko, abyste ji mohli unést.
1 Corinthians 14:16 in Czech 16 Kdybys totiž dobrořečil jen v duchu, jak ten, kdo zaujímá místo prostého člověka, řekne “Amen” ke tvému díkůčinění, když neví, co říkáš?
2 Corinthians 1:20 in Czech 20 Neboť všechna Boží zaslíbení jsou v něm “ano” a skrze něj “amen”, k slávě Bohu skrze nás.
2 Corinthians 12:7 in Czech 7 A abych se nesmírností těch zjevení nadmíru nepovyšoval, byl mi jako trn do těla dán Satanův anděl, aby mě bil, abych se nepovyšoval nadmíru.
Galatians 1:4 in Czech 4 který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce,
1 Thessalonians 1:10 in Czech 10 a abyste z nebe očekávali jeho Syna, jehož vzkřísil z mrtvých - Ježíše, našeho Vysvoboditele od nadcházejícího hněvu.
2 Thessalonians 3:3 in Czech 3 Pán je však věrný: on vás posílí a ochrání od zlého.
1 Timothy 1:17 in Czech 17 Králi věků, nepomíjejícímu, neviditelnému, jedinému moudrému Bohu buď čest a sláva na věky věků! Amen.
1 Timothy 6:15 in Czech 15 který ve svůj čas ukáže ten požehnaný a jediný Vládce, Král kralujících a Pán panujících,
2 Timothy 4:17 in Czech 17 Pán však stál při mně a posílil mě, aby skrze mne bylo dovršeno kázání a slyšely je všechny národy. A tak jsem byl vysvobozen ze lví tlamy.
Hebrews 2:14 in Czech 14 A jelikož děti mají účast na těle a krvi, i on se jich podobně stal účastným, aby skrze smrt zničil toho, kdo měl moc smrti, to jest ďábla,
Hebrews 11:36 in Czech 36 Jiní pak zakoušeli výsměch a bičování a dokonce pouta a vězení.
1 Peter 5:8 in Czech 8 Buďte střízliví, bděte; neboť váš protivník ďábel chodí kolem jako řvoucí lev a hledá, koho by spolkl.
2 Peter 2:9 in Czech 9 Pán tedy umí vysvobozovat zbožné z pokušení, nepravé pak trestat a zachovávat ke dni soudu,
1 John 3:8 in Czech 8 Kdo páchá hřích, je z ďábla, neboť ďábel od počátku hřeší. Na to je zjeven Boží Syn, aby zrušil skutky ďábla.
1 John 5:18 in Czech 18 Víme, že každý, kdo se narodil z Boha, nehřeší; ale ten, kdo je narozen z Boha, zachovává sám sebe a ten zlý se ho nedotýká.
Revelation 1:18 in Czech 18 ten Živý. Byl jsem mrtvý, a hle, jsem živý na věky věků. Amen. A mám klíče pekla i smrti.
Revelation 2:10 in Czech 10 Nic se neboj toho, co máš vytrpět. Hle, ďábel uvrhne některé z vás do vězení, abyste byli vyzkoušeni, a budete mít soužení po deset dní. Buď věrný až do smrti a dám ti korunu života.
Revelation 3:10 in Czech 10 Protože jsi zachoval slovo mé trpělivosti, i já tě zachovám od hodiny zkoušky, která má přijít na celý svět, aby byli vyzkoušeni ti, kdo bydlí na zemi.
Revelation 3:14 in Czech 14 “A andělu církve v Laodikeji napiš: Toto praví Amen, ten věrný a pravý svědek, prvopočátek Božího stvoření:
Revelation 5:13 in Czech 13 Také všechno stvoření, které je na nebi, na zemi, pod zemí i v moři, všechno, co je v nich, jsem slyšel říkat: “Sedícímu na trůnu a Beránkovi chvála a čest, sláva i vláda na věky věků!”
Revelation 7:14 in Czech 14 Řekl jsem mu: “Pane, ty víš.” A on mi řekl: “To jsou ti, kteří přišli z velikého soužení. Vyprali svá roucha a vybílili je v krvi Beránka,
Revelation 19:1 in Czech 1 Potom jsem uslyšel mocný hlas velikého zástupu v nebi, který říkal: “Halelujah! Spasení a sláva, čest i moc Pánu, našemu Bohu,
Revelation 19:4 in Czech 4 A čtyřiadvacet starců a ty čtyři bytosti padli a klaněli se Bohu sedícímu na trůnu a říkali: “Amen! Halelujah!”
Revelation 21:4 in Czech 4 A Bůh setře každou slzu z jejich očí a smrt už nebude, ani nářek ani křik ani bolest už nikdy nebude; neboť první věci pominuly.”