Cross Reference Luke 2:10 in Czech 10 A ten anděl jim řekl: “Nebojte se, neboť hle, zvěstuji vám velikou radost, která bude pro všechen lid.
John 15:27 in Czech 27 A vy také vydávejte svědectví, protože jste se mnou od počátku.
John 17:4 in Czech 4 Já jsem tě oslavil na zemi; dílo, které jsi mi svěřil, jsem vykonal.
Acts 1:17 in Czech 17 Neboť byl započítán mezi nás a obdržel podíl na této službě.”
Acts 9:15 in Czech 15 Ale Pán mu řekl: “Jdi, protože on je má vyvolená nádoba, aby přinášel mé jméno pohanům, králům i synům Izraele.
Acts 11:23 in Czech 23 Když tam tedy přišel a uviděl tu Boží milost, zaradoval se a všechny povzbuzoval, aby z předsevzetí srdce zůstávali v Pánu.
Acts 14:3 in Czech 3 Ti tam tedy strávili dlouhý čas a směle mluvili v Pánu, který vydával svědectví slovu své milosti a působil, aby se skrze jejich ruce děla znamení a zázraky.
Acts 20:21 in Czech 21 jak jsem Židům i Řekům vydával svědectví o pokání k Bohu a o víře v našeho Pána, Ježíše Krista.
Acts 20:32 in Czech 32 A nyní vás, bratři, svěřuji Bohu a slovu jeho milosti, které má moc vás vybudovat a dát vám dědictví mezi všemi posvěcenými.
Acts 21:13 in Czech 13 Pavel však odpověděl: “Co děláte? Proč pláčete a trápíte mé srdce? Vždyť já jsem připraven nejenom být svázán, ale také v Jeruzalémě umřít pro jméno Pána Ježíše!”
Acts 22:21 in Czech 21 On mi však řekl: ‘Jdi, protože tě pošlu daleko k pohanům.’”
Acts 26:17 in Czech 17 Budu tě vysvobozovat od tohoto lidu i od pohanů, ke kterým tě nyní posílám,
Romans 3:24 in Czech 24 Jsou však zadarmo ospravedlňováni jeho milostí, skrze vykoupení, které je v Ježíši Kristu,
Romans 4:4 in Czech 4 Tomu, kdo koná skutky, se nepočítá odplata podle milosti, ale podle dluhu.
Romans 5:20 in Czech 20 Zákon však přišel proto, aby se rozhojnilo provinění; ale kde se rozhojnil hřích, tam se ještě více rozhojnila milost,
Romans 8:35 in Czech 35 Kdo nás oddělí od Kristovy lásky? Snad soužení, úzkost nebo pronásledování? Snad hlad, nahota, nebezpečí nebo meč?
Romans 11:6 in Czech 6 (A jestliže podle milosti, tedy ne na základě skutků, jinak by milost již nebyla milost. Jestliže však na základě skutků, již to není milost; jinak již skutek není skutek.)
1 Corinthians 9:17 in Czech 17 Dělám-li to tedy dobrovolně, mám odplatu; jestliže však ne z vlastní vůle, je mi svěřen úřad.
1 Corinthians 9:24 in Czech 24 Nevíte snad, že ti, kdo běží závod, běží sice všichni, ale vítěznou odměnu dostává jen jeden? Běžte tak, abyste ji získali.
1 Corinthians 15:58 in Czech 58 Proto, moji milovaní bratři, buďte pevní a nepohnutelní, stále se rozhojňujte v Pánově díle a vězte, že vaše práce není v Pánu marná.
2 Corinthians 4:1 in Czech 1 Poněvadž tedy máme tuto službu podle milosrdenství, které jsme přijali, nepolevujeme.
2 Corinthians 4:8 in Czech 8 ze všech stran býváme souženi, ale ne zcela sevřeni; býváme bezradní, ale ne zoufalí;
2 Corinthians 4:16 in Czech 16 Proto nepolevujeme, ale ačkoli ten náš vnější člověk podléhá zkáze, ten vnitřní se den ode dne obnovuje.
2 Corinthians 5:8 in Czech 8 Máme tedy smělou důvěru a líbí se nám raději být vzdálenými od tohoto těla a být doma u Pána.
2 Corinthians 6:4 in Czech 4 ale ve všem se osvědčujeme jako Boží služebníci: v mnohé vytrvalosti, v souženích, v nedostatcích, v úzkostech,
2 Corinthians 7:4 in Czech 4 Veliká je má otevřenost k vám, velice se vámi chlubím; jsem naplněn potěšením, přetékám radostí při všem našem soužení.
2 Corinthians 12:10 in Czech 10 Proto mám zalíbení ve slabostech, v příkořích, v nedostatcích, pronásledováních a v úzkostech pro Krista. Vždyť když jsem slabý, tehdy jsem silný.
Galatians 1:1 in Czech 1 Pavel, apoštol (poslaný ne od lidí, ani skrze člověka, ale skrze Ježíše Krista a Boha Otce, který ho vzkřísil z mrtvých),
Ephesians 1:6 in Czech 6 ke chvále slávy své milosti, kterou nás poctil v tom milovaném.
Ephesians 2:4 in Czech 4 Ale Bůh, který je bohatý v milosrdenství, pro svou velikou lásku, kterou si nás zamiloval,
Ephesians 3:13 in Czech 13 Prosím tedy, abyste nepolevovali kvůli mým soužením pro vás, neboť je to vaše sláva.
Philippians 1:20 in Czech 20 podle mého dychtivého očekávání a naděje, že v ničem nebudu zahanben, ale že ve vší smělosti bude jako vždy tak i nyní Kristus veleben na mém těle, ať už skrze život nebo skrze smrt.
Philippians 2:17 in Czech 17 Jestliže ale začínám být obětován pro oběť a službu vaší víře, raduji se a raduji se spolu s vámi všemi.
Philippians 3:13 in Czech 13 Bratři, já nemám za to, že bych již uchvátil, ale činím jediné: zapomínaje na to, co je za mnou, a vztahuje se k tomu, co je přede mnou,
Colossians 1:24 in Czech 24 Nyní se tedy raduji ve svých utrpeních pro vás a svým tělem doplňuji to, co zbývá z Kristových soužení pro jeho tělo, jímž je církev.
1 Thessalonians 2:2 in Czech 2 Naopak: ačkoli jsme předtím, jak víte, trpěli a snášeli pohanění ve Filipech, osmělili jsme se v našem Bohu, abychom vám uprostřed mnoha zápasů řekli Boží evangelium.
1 Thessalonians 3:3 in Czech 3 aby se nikdo nedával zviklat těmito souženími. Víte přece sami, že jsme k tomu určeni.
2 Timothy 1:12 in Czech 12 Proto také snáším tyto věci, ale nestydím se za to, neboť vím, komu jsem uvěřil. A jsem si jist, že on je schopen zachovat to, co jsem mu svěřil, až do onoho dne.
2 Timothy 3:11 in Czech 11 pronásledování i utrpení, která na mě přišla v Antiochii, v Ikoniu a v Lystře. Jaká pronásledování jsem přestál! Pán mě však ze všech vysvobodil.
2 Timothy 4:6 in Czech 6 Já už totiž začínám být obětován a nastal čas mého odchodu.
2 Timothy 4:17 in Czech 17 Pán však stál při mně a posílil mě, aby skrze mne bylo dovršeno kázání a slyšely je všechny národy. A tak jsem byl vysvobozen ze lví tlamy.
Titus 1:3 in Czech 3 a který v patřičný čas zjevil své slovo skrze kázání, jež mi bylo svěřeno podle nařízení našeho Spasitele Boha,
Titus 2:11 in Czech 11 Boží zachraňující milost se zajisté zjevila všem lidem.
Titus 3:4 in Czech 4 Když se však ukázala dobrota a lidumilnost našeho Spasitele Boha,
Hebrews 2:3 in Czech 3 jak potom unikneme my, zanedbáme-li takovéto spasení, jenž začalo být zvěstováno skrze samotného Pána a nám bylo potvrzeno těmi, kteří ho slýchali?
Hebrews 10:34 in Czech 34 Zakusili jste přece spolu se mnou i vězení a s radostí jste přijali uloupení svého majetku s vědomím, že máte pro sebe lepší a trvalé vlastnictví v nebesích.
Hebrews 12:1 in Czech 1 Proto i my, obklopeni takovým oblakem svědků, odložme každou zátěž i hřích, jenž nám tak snadno bývá překážkou, a s vytrvalostí běžme závod, který leží před námi.
1 Peter 5:12 in Czech 12 Prostřednictvím Silvana, jehož mám za věrného bratra, jsem vám krátce napsal, abych vás povzbudil a dosvědčil, že toto je pravá Boží milost a že v ní stojíte.
1 John 3:16 in Czech 16 Podle toho jsme poznali lásku, že on za nás položil svůj život; i my tedy máme pokládat život za bratry.
Revelation 12:11 in Czech 11 Ale oni nad ním zvítězili díky krvi Beránka a díky slovu svého svědectví, a nemilovali své duše až k smrti.